Akční nabídka

 • Záruka 2 roky, dodání dílů 20 let!
 • Dosah hydraulické ruky 7 metrů, úhel otáčení 360°
 • Nosnost 10 tun
 • Nejvyšší kvalita, bezkonkurenční cena
 • Profesionální vlek druhé generace
Skladem
 • Možnost nájezdové brzdy!!
 • Nový, ještě silnější 4WD pohon!!
 • Nosnost 2 tuny!!
 • Nejlepší ve své kategorii!!
 • Dosah hydr. ruky 3,2 nebo 4 m!!
 • Pro čtyřkolky i malotraktory!!
Reklamní banner

Články

Vyvážecí traktor a soustava

Vyvážečka za traktor

Je to speciální kompaktní stroj, který je určený pro nakládání, převoz a skládání dříví. Skládá se z motorové části, která je upevněna na podvozkovém polorámu a ten je spojen kloubem s druhým podvozkovým polorámem, na kterém je usazena ložná plocha pro náklad. Řízení stroje je pomocí hydraulického systému, který se láme v kloubu. Poháněna jsou stále všechna kola. Jeho nosnost je vyšší než u vyvážecích souprav. V naší nabídce naleznete mnoho kvalitních vyvážeček za traktor.

Rozlišení vyvážecích traktorů podle výkonu motoru a nosnosti:

Rozlišení vyvážecích traktorů podle výkonu motoru a nosnosti:

Rozlišení vyvážecích traktorů podle výkonu motoru a nosnosti:

Vyvážecí souprava za traktor

Je tvořena dočasným spojením dvou jinak samostatných prostředků, většinou traktoru či jiného tahače a vyvážecího přívěsu. Traktor i přívěs mohou být použity jednotlivě pro jiné účely. Základní jednoduché soupravy jsou obvykle tvořeny pohonnou jednotkou (traktorem) a vyvážecím přívěsem, na kterém zpravidla bývá hydraulická ruka. Pohon kol na přívěsu není k dispozici nebo je uskutečňován pomocí hydraulicky poháněného pastorku. Traktor s přívěsem je spojen pevnou ojí, při dokonalejším konstrukčním řešení může být přívěs vybaven hydraulicky polohovatelnou ojí, která zlepšuje manévrovatelnost v terénu, především při zatáčení nebo vyhýbání se stojícímu stromu. V příznivých podmínkách může mít souprava až 90 % výkonnosti vyvážecích traktorů a pořizovací náklady mohou být o 1/2 menší.

Malé mechanizační prostředky pro soustřeďování dříví

Mezi malovýrobní technologie soustřeďování dříví můžeme zařadit přenosné navijáky, železné koně, minitahače, vyvážecí minisoupravy a minivyvažeče a v neposlední řadě i čtyřkolky s přívěsem, nazývané též ATV. Tyto malé mechanizační prostředky vynikají svou lepší průjezdností terénem (díky jejich šířce 1,40 m jim stačí stejná linka jako pro koně), malou hmotností (díky níž jsou soupravy šetrnější k půdě a životnímu prostředí) a menšími provozními náklady. Z těchto důvodů se jejich počet začíná postupně zvyšovat, a to zejména v soukromém sektoru u vlastníků menších lesů. Jejich hlavní nevýhodou je nižší výkonnost oproti klasickým mechanizačním prostředkům, proto se také častěji používají ve výchovných těžbách. Dosavadní zkušenosti z ČR udávají výkonnost za směnu cca 10 m³ přiblíženého dříví.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB