Akční nabídka

  • Kompletně vyrobeno ve Finsku !
  • Veškeré hydraulické komponenty vyrobeny v EU
  • Patentované zdvihací a podávací zařízení
  • Patentované provedení podávacího dopravníku
  • Plně hydraulický pohon bez klínových řemenů
  • Dosah hydraulické ruky 8,5 metrů, úhel otáčení 360°
  • Vlek druhé generace, nosnost 12 tun
  • 3 páry klanic ve standardní výbavě
  • Plně profesionální vlek nejvyšší kvality

Reklamní banner

Články

Traktor nejen pro vyvážecí práce

V okolí obce Krahulčí, nacházející se v okrese Jihlava se Bohumír Holec stará zhruba o pět hektarů lesa. Od léta loňského roku mu je kompaktní traktor New Holland Boomer 30 výrazným pomocníkem při vyvážecích i dalších pracích.

Lesní práce Bohumír Holec vykonává jako doplňkovou činnost a je vlastníkem třech hektarů lesa a další dva má pronajaté. Avšak práce je v lese víc než dost, protože ani oblast nacházející se nedaleko Telče neminula silná kůrovcová kalamita. Po těžbě a vyvážecích pracích bude následovat školkování a postupná obnova lesních porostů. Obratný výkonný traktor se při všech výše zmiňovaných činnostech v brzké době uplatní.

Až do června loňského roku pracoval v agregaci s vyvážecím vlekem traktor Shibaura SP1540 s výkonem motoru 15 koní. Svá nejlepší léta měl ovšem již dávno za sebou, takže nastal čas poohlédnout se po jeho nástupci, který by byl dostatečně zdatný.

Vybíral jsem z několika značek traktorů a rozhodoval se nejen podle pořizovací ceny, ale především podle technických parametrů umožňujících pro mě vhodné agregace nářadí. “ říká pan Bohumír Holec.

“Mimo jiné jsem navštívil předváděcí akci v Hustopečích a vyzkoušel si traktor, který mě zaujal. Model New Holland Boomer 30 s výkonem motoru téměř 30 koní svými parametry nejlépe vyhovoval a spojení s vyvážečkou Vahva Jussi 320 je velice zdařilé a především funkční. Od loňského června odpracovala tato souprava při drobných vyvážecích pracích více než sto motohodin k mojí plné spokojenosti. Traktor vyhovuje svými rozměry, projede prakticky všude a výkonově bohatě stačí. oceňuje pan Holec vlastnosti a funkčnost traktoru ve spojení s vyvážecím vlekem.

“Při koupi traktoru jsem nevyužil možnost dotací, jeho výběr byl o to snazší, jelikož jsem nebyl ničím limitován. Zvolil jsem verzi bez kabiny pouze s ochranným rámem, protože manipulace se strojem je tak v lesním porostu jednodušší a v zimních měsících se moc práce stejně nenadělá. Do lesa jsem zvolil variantu traktoru s mechanickou převodovkou a pohonem všech kol. Ovládání traktoru je velice jednoduché a stroj si poradí i v náročném terénu. Předpokládám, že jej brzy využiji i při dalších činnostech při obnově lesa, uplatní se například při orbě, s bránami i dalšími vhodnými adaptéry. Důležité je, že stejně jako vyvážečka je traktor homologován pro jízdu na veřejných komunikacích, při dopravě dřeva na pilu jej určitě využiji,“ hodnotí dále Bohumír Holec dosavadní zkušenosti s novým traktorem.

Traktor zatím pracuje bez závad, a pokud by nějaká přeci jen nastala, pak zajišťuje servis prodejní a servisní středisko Agrotec sídlící v Trnavě nedaleko Třebíče, které je od Krahulčí vzdálené necelých padesát kilometrů.

Všestranný a kompaktní traktor

Pohonnou jednotkou traktoru New Holland Boomer 30 je čtyřválcový dieselový motor s klidným chodem a výkonem 28 koní. Traktor má ve své výbavě plně mechanickou převodovku umožňující řazení čtyř rychlostních stupňů ve třech skupinách při pojezdu vpřed i vzad (12/12) se synchronizovanou reverzací. Nepochybnou výhodou těchto traktorů kompaktních rozměrů je velká zvedací síla 850 kg. Průtok oleje dosahuje 31,2 l/min. Stroj může využít plnou tažnou sílu i v těch nejtěžších podmínkách díky pohonu všech kol. Řízení má k dispozici vlastní samostatné olejové čerpadlo, hydraulický výkon je tak vždy plný. K pohodlí obsluhy přispívá možnost nastavení sloupku řízení i sedadla. Komfortní je i ovládání traktoru s ovládacími prvky, které jsou ergonomicky umístěné, barevně rozlišené a zřetelně označené. Výměna pracovních adaptérů je velice jednoduchá a jelikož jsou servisní body dobře přístupné, tak i údržba traktoru probíhá velmi snadno. Traktor je vybaven tříbodovým závěsem kategorie I a sériově jedním vnějším okruhem hydrauliky.    

vyvážecí vlek Vahva Jussi 320
Především při vyvážení dřeva pracuje od června loňského roku v Krahulčí traktor New Holland Boomer 30

Bezproblémová agregace

Traktor pracuje v Krahulčí v agregaci s vyvážecím vlekem Vahva Jussi 320hydraulickou rukou. Jedná se o zařízení, které je v Estonsku vyráběno společností Kreisi Metall založené v roce 2006, jejíž cílem bylo vytvořit přívěsy a hydraulické ruky pro každodenní použití v jakémkoliv ročním období, a tak jsou pro hydraulické rozvody použity pouze kvalitní komponenty renomovaných výrobců z Německa a Itálie. Model 320 pracuje s dosahem ruky 3,2 m, a podvozkem s nosností 1 500 kg. Maximální zvedací síla je 550 kg, na 3,2 metrech potom 280 kg. Zařízení je vybaveno dvěma páry klanic (kapacita vyvážecího vleku 2,5 m3) a samozřejmostí jsou také výkyvné nápravy, nízkotlaké vysokozátěžové pneumatiky a otočné závěsné zařízení. K vyvážecímu vleku Vahva Jussi lze také libovolně dokoupit další příslušenství pro rozmanité použití.

traktor New Holland Boomer 30 a vyvážečka Vahva Jussi
S vyvážečkou Vahva Jussi 320 má traktor zatím odpracováno více než sto motohodin. Do budoucna se počítá i s jeho nasazením při dalších lesních pracích


Text a fotografie: Roman Paleček

Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo Vás vyvážecí vleky Vahva Jussi zaujaly, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme a společně vybereme nejlepší řešení pro Vás a Vaše potřeby!


Více informací se dozvíte na www.vyvazeckadreva.cz nebo na tel.: +420 773 202 321 nebo +420 773 984 518. Můžete nás také kontaktovat přímo přes kontaktní formulář níže nebo přes e-mail, který naleznete v sekci Kontakty.

JPJ  Forest, s.r.o., Stará Paka – Ústí 78, 50791, okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česká Republika

Předvedení strojů: Po – Pá, 7:00 – 11:30 a 12:30 – 16:00, www.jpjforest.com

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB