Akční nabídka

 • Záruka 2 roky, dodání dílů 20 let!
 • Dosah hydraulické ruky 7 metrů, úhel otáčení 360°
 • Nosnost 10 tun
 • Nejvyšší kvalita, bezkonkurenční cena
 • Profesionální vlek druhé generace
Skladem
 • Možnost nájezdové brzdy!!
 • Nový, ještě silnější 4WD pohon!!
 • Nosnost 2 tuny!!
 • Nejlepší ve své kategorii!!
 • Dosah hydr. ruky 3,2 nebo 4 m!!
 • Pro čtyřkolky i malotraktory!!
Reklamní banner

Články

Hydraulická ruka za traktor

V běžném provozu se hydraulická ruka k traktoru obvykle nepřipojuje, velmi často se však využívá v lesnictví. Ne každý provoz totiž disponuje výkonnými harvestory, a tak přijdou ke slovu i lehčí stroje, jako například univerzální traktory vybavené právě hydraulickou rukou.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a atv pracovní čtyřkolky zejména do lesního průmyslu.

 

Možnosti využití hydraulické ruky v lesnictví

Hydraulickou ruku lze osadit například drapákem pro manipulaci se dřevem, jeřábem či procesovací hlavicí pro odvětvování a řezání kmenů. Drapáky na hydraulické ruce se často používají zejména v menším provedení a slouží k manipulaci s menšími kusy dřeva či k vyvážení dříví. Jeřáby jsou určené zejména ke zvedání břemen. Často bývá ke svozu využíván tahač s návěsem, který je osazen vlastní hydraulickou rukou ke zvedání celých klád.

Ve složitějším terénu se ke svozu může použít přímo harvestor, nebo například traktor s vlečkou. K nakládání lze využít hydraulickou ruku s jeřábem či drapákem. Pokud se neprovádí zpracování kmenů pomocí harvestoru, může k této činnosti posloužit speciální hydraulická ruka s hlavou pro zpracování dřeva. Tyto hlavy sice zpravidla neumí kácet, ale mohou zajistit odvětvení a rozřezání menších kmenů. Na větší průměry kmene je třeba využít harvestor, protože většina traktorů nemá dostatečnou váhu a stabilitu.

Technické podmínky použití hydraulické ruky

Menší hydraulická ruka může přímo využívat hydraulického okruhu traktoru. Větší konstrukce vyžadují přídavnou olejovou nádrž a čerpadlo poháněné vývodovým hřídelem. Použití hydraulické ruky samozřejmě vyžaduje vybavení traktoru podpěrami. Traktory v lesnickém provozu mívají navíc zesílenou konstrukci a ocelovou vanu, která krom zvýšené odolnosti zajišťuje i ochranu proti únikům provozních kapalin.

Velká / Malá hydraulická ruka

Velká hydraulická ruka, například pro zpracování kmenů, může být montována pouze na stroje dostatečné hmotnosti, aby nedošlo k jejich převržení. Velkou výhodou je otočné řízení traktoru, které umožňuje pohodlnou a bezpečnou práci přímo z kabiny. Menší hydraulická ruka je často ovládána přímo, toto řešení však znamená horší výhled a zvýšené pracovní riziko.

 

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk za traktor či malotraktor, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB