Akční nabídka

 • Záruka 2 roky, dodání dílů 20 let!
 • Dosah hydraulické ruky 7 metrů, úhel otáčení 360°
 • Nosnost 10 tun
 • Nejvyšší kvalita, bezkonkurenční cena
 • Profesionální vlek druhé generace
Skladem
 • Možnost nájezdové brzdy!!
 • Nový, ještě silnější 4WD pohon!!
 • Nosnost 2 tuny!!
 • Nejlepší ve své kategorii!!
 • Dosah hydr. ruky 3,2 nebo 4 m!!
 • Pro čtyřkolky i malotraktory!!
Reklamní banner

Články

Auto s hydraulickou rukou

Existuje nepřeberná paleta nákladních automobilů a řada z nich využívá pro různé úkoly hydraulickou ruku. Takto vybavená auta často šetří mnoho času a práce, protože nepotřebují další obslužné stroje pro nakládku a vykládku, popřípadě mohou po lehkých úpravách plnit i různé další úkoly.

Technické možnosti hydraulické ruky

Hydraulická ruka se na nákladní automobily zpravidla montuje před nebo za korbu, u některých návěsů se montuje dozadu, ale to bývá spíše výjimkou. Nosnost hydraulické ruky může v závislosti na váze automobilu dosahovat až několika tun a dosah činí i více než pět metrů. Použití ruky s vyšším výkonem je často podmíněno také použitím podpěr pro zvýšení stability vozidla. Pohon hydrauliky je zpravidla zajištěn přímo z hydraulického okruhu vozidla, na menší stroje však jde dodatečně instalovat i hydraulickou ruku se samostatným pohonem.

Možnosti využití hydraulické ruky na nákladním autě

Mezi nejčastější aplikace patří různé druhy jeřábů, jako například pro nakládku a vykládku palet. Silná vozidla jsou schopna manipulovat například i s paletou cihel či nakládat ocelové profily, klády a podobně. Existuje také řada kontejnerových vozidel, která mohou vozit univerzální kontejnery či například speciální nádoby pro recyklaci odpadu. Vozidla s korbou lze dovybavit místo jeřábu i drapákem a mohou tak bez problému nakládat i sypké materiály. Speciálním využitím jsou například žací či štěpkovací hlavy pro údržbu veřejné zeleně.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a atv pracovní čtyřkolky, ale v nabídce máme i kvalitní rotátory na hydraulické ruce.

U větších vozidel či u tahačů s návěsem se nosnost ruk často pohybuje v řádu tun a bez problémů zvedají i těžký náklad. U delších nákladních automobilů s vlekem se často montuje hydraulická ruka na konec korby, aby mohla obsluhovat i vlek. Samostatnou kapitolou jsou tahače s návěsem pro svoz dřeva, které bývají vybaveny silným drapákem. Používají se typy pro svoz metrového dříví i velké návěsy pro svoz celých kmenů.

 

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB